söke ekspres gazetesi
  • söke ekspres gazetesiİstiklal Marşın Kabulu ve Mehmet Akif Ersoy'u Anma Etkinliği


İstiklal Marşın Kabulu ve Mehmet Akif Ersoy’u Anma Etkinliği 

 

Söke Doğa Koleji Konferans Salonunda yapılan 12 Mart İstiklal  Marşı’nın kabulü ve Mehmet Akif Ersoy’u anma gününde duygular bir kez daha kabardı.

Kurtuluş savaşı sonrası ülkemizin milli marşının yazılması ile ilgili açılan yarışmaya katılan 734 eserin yapılan değerlendirmede  uygun şiirin bulunamayışı nedeniyle, yarışmaya 500 Liralık ödül konması nedeniyle  başvuru yapmayan, ancak ödülü almamak koşulu ile istiklal marşını yazmayı kabul eden Mehmet Akif Ersoy’u anma istiklal marşının kabulünün 97. yıl dönümü Söke’de kutlandı.

Kaymakam Tahsin Kurtbeyoğlu, Garnizon Komutan Vekili  Per. Alb. Hasan İhsan Kızgınçelik, Belediye Başkanı Süleyman Toyran, Emniyet Müdürü Yalçın Şipal, Jandarma  Komutanı Yzb. Gökhan Kurgan, Milli Eğitim Müdürü Şerafettin Yapıcı, daire müdürleri, okul müdürleri, Ak Parti yönetim kurulu üyeleri, sivil toplum kuruluşu temsilcileri, öğrencilerin katıldığı Doğa Kolejindeki anmada Söke Atatürk Orta Okul Öğrencilerin programı dinleyicileri duygulandırırken büyük beğeni topladı.

Saygı duruşu ve istiklal marşının okunmasının ardından Atatürk Orta Okul Müdürü Hüseyin Sezer,günün anlam ve  önemi ile ilgili yaptığı konuşmada Mehmet Akif’i ve istiklal marşımızın doğuşunu anlattı.

Atatürk Orta Okulu öğrencilerinden Duru Yapıcı istiklal  marşını şiir olarak okurken, bir grup öğrenci bayraklarla yaptıkları görseller şiire daha da  anlamkattı.

 

“İstiklal Marşımızın Yazılıması ve Oratoryo Duygulandırdı”

Atatürk Ortaokulu Öğretmenlerinden Bilge Şerif Yapıcı’nın sunumu ile Mehmet Akif’in İstiklal Marşını yazması öğrenciler tarafından canlandırılarak o günler hatırlatıldı.Öğrencilerin’Bir Kurtuluş Destanı İstiklal Marşı’Oratoryosu izleyicieler tarafından alkış tufanına tutuldu.

12 Mart İstiklal Marşın kabulü ve Mehmet Akif Ersoy’u Anma  etkinliği kapsamında lise,ilk ve orta dereceli okullar arasında açılan resim ve şiir yarışmasında dereceye  giren öğrencilere ödülleri kaymakam Tahsin Kurtbeyoğlu, Garnizon Komutanı Pers. Alb.Hasan İhsan Kızgınçelik ve  Belediye Başkanı Süleyman Toyran tarafından verildi.

Haber: İbrahim Özgezici

 

 

Bu haber 289 kez okundu.

FOTOĞRAF GALERİSİ

Bu habere ait başka fotoğraf bulunmamaktadır.
Yorumlar
    Henüz bu habere ait yorum bulunmamaktadır. Yorum Yaz