söke ekspres gazetesi
  • söke ekspres gazetesiLatmos her mevsim güzel…


Latmos her mevsim güzel…
Söke Belediyesi 130 Doğasever İle Kutsal Latmos Dağına Çıkarma Yaptı…


Söke Belediyesi tarafından 28.’si düzenlenen (Latmos) Beşparmak Dağları etkinliğine doğaseverler yoğun ilgi gösterdi. Yürüyüşe Söke, Kuşadası, Güzelçamlı’dan çok sayıda doğa severler ve üniversite öğrencileri katıldı.
Latmos Dağlarının Anadolu gediğinde Cevdet Üzüm rehberliğinde 130 kişi ile başlayan yürüyüş 7 saat sürdü. İlk önce Tozlu Düzü, Karapınar Yaylası geçildi. Daha sonra Latmos’un dik kayalıklarında bir saatlik dik çıkış yapıldı. Zirvede verilen mola sonrası bir zirveden diğer zirvelere doğru Latmos’un batı yakasına yüründü.
Latmos’un bulutlar içinde kalan tekerlek zirvesi önünde günün anısına fotoğraflar Türk bayrağı eşliğinde çekildi. Sakarkaya ile zirveye bağlayan antik Karya döşeme taşlı patikaları takip ederek beş kilometrelik inişe geçildi. Yürüyüş saat beşde Sakarkaya köyünde sona erdi.

Ziyaretçiler eşsiz manzaralar karşısında bol bol hatıra fotoğrafı çektirerek bu anlarını ölümsüzleştirirlerken zirveye düşen bulutlar Latmos’a ayrı bir güzellik katması dikkat çekti.

Latmos’un her mevsim kendine özgü bir güzelliği olduğunusöyleyen Doğa severler;”Doğa tutkunu arkadaşlarımızla Söke Belediyesinin düzenlediği ve rehber Cevdet Üzüm sayesinde bu muhteşem görüntüyü yaşıyor ve doğayı gezerek yorgunluk gideriyoruz. Burası dünyanın sayılı önemli doğa harikalarından birisi… Latmos her mevsim güzel.. Ancak bu son gezimizde Latmos’u bir başka güzel bulduk. Bu gezilerin düzenlenmesine büyük katkısı olan Söke Belediyesine, Rehber Cevdet Üzüm’e ve Belediye Başkanı Süleyman Toyran’a teşekkür ediyoruz.” demekteler.

 

Haber: Yılmaz Salum

 

Bu haber 456 kez okundu.

FOTOĞRAF GALERİSİ

Bu habere ait başka fotoğraf bulunmamaktadır.
Yorumlar
    Henüz bu habere ait yorum bulunmamaktadır. Yorum Yaz