söke ekspres gazetesi
  • söke ekspres gazetesiSökeli iki genç CHP il disiplin kuruluna seçildi...


Sökeli iki genç CHP il disiplin kuruluna seçildi...

 

Geçtiğimiz pazar günü yapılan CHP Aydın İl Kongresinde Sökeli iki genç damga vurdu. Söke İlçe Örgütünden iki tane genç Gizem Akkentli Polat ve Tuba Özturlar CHP İl örgütünün en üst icra makamı olan CHP İl Disiplin Kurulu Üyeliklerine seçildiler. Gizem Akkentli Polat daha önce CHP Söke Gençlik Kolları İlçe Yöneticiliği ve Gençlik Kolları başkanvekilliği görevlerinden bulumuştu. Tuba Özturlar ise daha önce Aydın CHP Gençlik Kolları İl Başkan Yardımcılığı görevinde bulunmuştu.

 

Polat; "Genç yaşımda çok önemli bir görev verildi çok çok teşekkür ediyorum"

Söke'yi temsil etme görevlerinin kendilerine verilmesinden mutlu olduğunu dile getiren Gizem Akkentli Polat; "Genç yaşımda çok önemli bir görev verildi çok çok teşekkür ediyorum. Bu dönem olması çok önemli. Çünkü yıllar sonra CHP Aydın'da tek bir aday üzerinde anlaşma sağlanıyor bir ilçe hariç 16 ilçe ortak hareket ediyor birlik beraberliğin yaşandığı herkesin fedakarlıkta bulunduğu bir dönem. Böyle bir dönemde en önemli yerde görev yapmak anlatılmaz. Akkentli ailesinin adı CHP ile özdeşleşmiştir. Bunun aksini söylemek isteyen beyhude davranışlara şahit olduk ancak geldiğimiz durum ortdadır. Atatürk'ün yolunda Cumhuriyetin izinde çağdaş bir Türk kadını olarak görevimi başarı ile yerine getireceğimden kimsenin şüphesi olmasın. Beni bu göreve layık gören tüm delege arkadaşlarıma büyüklerime teşekkür ediyorum.." dedi.

 

Özturlar; "Tüm CHP gençliği adına bu görevi yerine getirceğiz."

CHP İl Örgütünün kendisine  İl Disiplin Kurulunda Görev verdiğini ifade eden Tuba Özturlar ise; daha önceki görevlerimizi nasıl başarı ile yerine getirdiysek bu görevimzi de aynı disiplin içinde yapacağımızdan kimsenin şüphesi olmasın. Söke'yi Aydın'da temsil etmekten son derece memnunum. Beni bu göreve layık gören tüm delegelerimize teşekkür ediyorum. Aydın CHP İl Örgütünde inanılmaz birlik ve beraberlik oluştu. Toplam 16 ilçe başkanı ortak hareket ediyor ve il örgütünü belirliyor.Bu inanılmaz demokrasinin tavan yaptığı bir olaydır.Bizim görevimiz bu birlik beraberliği korumak geliştirmek yaşatmak. Sayın Genel Başkanımızın da dediği gibi kim bu birlik beraberliği bozacak olursa onun gereğini yapmak üzere buradayız. Cumhuriyet Halk Partisinde normal üye bile olmak bizim için şereftir. CHP diğer partilerden ayıran en önemli özelliği "ülke kuran parti" olmasıdır. Kim ne yaparsa yapsın bu gerçeği değiştiremez. Ülkenin kurucu unsuru olan CHP'de İl disiplin kurulu üyeliği yapmak her gence nasip olmuyor. Biz Tüm CHP gençliği adına bu görevi yerine getirceğiz." diye konuştu.

 

Haber: İbrahim Özgezici

 

Bu haber 1169 kez okundu.

FOTOĞRAF GALERİSİ

Bu habere ait başka fotoğraf bulunmamaktadır.
Yorumlar
    Henüz bu habere ait yorum bulunmamaktadır. Yorum Yaz