söke ekspres gazetesi
  • söke ekspres gazetesiSöke Belediyesi Taşeron Düzenlemesine Hazırlıklı Yakalandı


Söke Belediyesi Taşeron Düzenlemesine Hazırlıklı Yakalandı

 

Başvuru yapan taşeron işçilerle bir araya gelen Belediye Başkanı Süleyman Toyran, işçilerin heyecanı paylaştı.

Söke Belediyesinde taşeron olarak çalışan işçilerin yeni yasal düzenleme kapsamındaki başvuruları hafta sonu da devam ederken, Belediye Başkanı Süleyman Toyran başvuru yapan işçilerle sohbet ederek ‘hayırlı olsun’ dileğinde bulundu.

Taşerona kadro diye bilinen, kamuda çalışan taşeron işçilerin kadroya alınmasıyla ilgili uygulamada kadroya geçme şartlarını karşılayan taşeron işçilerin 2 Ocak Salı günü ülke genelinde başlayan ve 11 Ocak 2018 Perşembe günü sona erecek olan başvurular  sürüyor. Yasal sürecin başlaması ile ilk günlerde yaşanılan bilgi kirliliğin yarattığı belirsizliği atlatılması ile Söke Belediyesinde çalışan yaklaşık 350 taşeronun başvuruları devam ediyor.

Elektronik ortamda yapılan baş vuruların zaman alması nedeniyle Söke Belediyesindeki başvurular hafta sonu da devam etti. Taşeron personellerinin ilgili birim müdürlüklerinde yaptıkları başvuruları çalışmalarını yerinde ziyaret eden Söke Belediye Başkanı Süleyman Toyran, çalışanları ile sohbet edip 'hayırlı olsun' dileğinde bulunurken onların bu tarihi anlardaki heyecanlarını paylaştı. Yeni yasal düzenlemenin neler getireceğini henüz bilmediklerini söyleyen Belediye Başkanı Süleyman Toyran; ”Çalışanlarımız için inşallah hayırlı olur.”dedi.

"Söke Belediyesi Yeni Düzenlemeye Hazır Yakalandı"

Söke Belediyesinin bünyesinde aktif olarak hizmet veren  şirketi olan LİMA San. Tic.İnş.Hiz.Mad.Tar. ve Hay. Yat. A.Ş’nin bulunması yeni düzenlemede belediyelerin mevcut taşeronlarını kendi şirket bünyesinde toplama zorunluluğu nedeniyle Söke  Belediyesini şirketi bulunmayan diğer belediyelere göre bir adım öne geçirdi. Belediye Başkanı Süleyman Toyran mevcut taşeron çalışanlarının yeni yasal düzenleme ile LİMA  bünyesinde faaliyetlerini sürdüreceğini dikkat çekerek; ”Bir yandan özel şirkette hizmet veren temizlik şirketinin çalışanları bir yandan mevcut taşeron olarak çalışan arkadaşlarımızın katılımı ile LİMA Şirketimizin her türlü yükü ve  sorumluluğu artacak. Bölgemizde kar eden ender Belediye şirketlerin başında gelen LİMA Şirketimizin olması bu yöndeki çalışmaları daha da  kolaylaştıracağını düşünüyorum.” dedi.

 

Haber: Yılmaz Salum

 

Bu haber 449 kez okundu.

FOTOĞRAF GALERİSİ

Bu habere ait başka fotoğraf bulunmamaktadır.
Yorumlar
    Henüz bu habere ait yorum bulunmamaktadır. Yorum Yaz