söke ekspres gazetesi
  • söke ekspres gazetesiOkul Çıkışları Okul Geçit Görevlileriyle Daha Güvenli Olacak


Okul Çıkışları Okul Geçit Görevlileriyle Daha Güvenli Olacak

 

Jandarma Trafik tarafından taşımalı eğitimin yapıldığı ortaokullarda başlatılan ‘Okul Geçit Görevli’ kurslarını başarı ile tamamlayan öğrencilere belgeleri Kaymakam Tahsin Kurtbeyoğlu’nunda katıldığı törende verildi.

İlçemizde jandarmanın sorumluluk alanında bulunan taşımalı eğitimin olduğu ortaokullarda, okul çıkışları artık öğrencilerden oluşan okul geçit görevlilerince  sağlanırken, kurallara uymayan sürücüler hakkında da yasal işlem yapılacak.

Söke ilçe Jandarma Komutanlığı Trafik Birimince Sazlı, Sarıkemer, Akçakonak, Bağarası Hürriyet, Kisir, Tuzburgazı, Güllübahçe Ortaokul öğrencilerine yönelik 30 Ekim'de başlatılan trafik eğitimi ve okul geçit görevli kursu sona erdi. Kursun sona ermesi ile kursları başarı ile tamamlayan 25 öğrenci için Sarıkemer Ortaokulunda belge töreni düzenlendi.

Kaymakam Tahsin Kurtbeyoğlu, Jandarma Komutanı Yzb. Gökhan Kurgan, İlçe  Milli Eğitim Müdürdü Özden Erdoğan’ın da katıldığı törende okulları önünde görev yapacak öğrenci trafikçilere belgeleri verildi.

Öğrencilere jandarma trafik timlerince trafik kuralları, taşıtların durdurulması ve yönlendirmelerde can ve mal güvenliğin sağlanılması,yayaların geçiş önceliği başta olmak üzere dikkat edilecek hususlar hakkında eğitim verildi.

Uygulamanın hayata geçirilmesinde  olası aksaklıkların jandarmaya bildirilmesi halinde, jandarma trafik timlerince öğrencilere gerekli destekverilecek.

Belge töreninde  konuşan kaymakam Tahsin Kurtbeyoğlu, geleceğin trafikçilerine başarı dilerken, öğrencilere verilen eğitimi çok önemsediklerini dile getirdi.

Kaymakam Kurtbeyoğlu törende yaptığı konuşmada; “Okul Geçit Görevlileri” eğitimini tamamlayan öğrencilerimize belgelerini dağıttık. İlçe Jandarma Komutanlığı trafik birimince yürütülen çalışma kapsamında eğitim alan öğrencilere kıyafetleri de dağıtıldı. Sarıkemer’de yapılan törene ev sahipliği yapan okullarımızın idareci ve öğretmenlerine, velilere, muhtarlarımıza teşekkür ediyorum. Projeyi hayata geçiren görevlilerimizi ve öğrencilerimizi tebrik ediyorum” şeklinde konuştu.

 

Haber: İbrahim Özgezici

 

Bu haber 363 kez okundu.

FOTOĞRAF GALERİSİ

Bu habere ait başka fotoğraf bulunmamaktadır.
Yorumlar
    Henüz bu habere ait yorum bulunmamaktadır. Yorum Yaz