söke ekspres gazetesi
  • söke ekspres gazetesiİki Köprü Arası Düzenlendi...


İki Köprü Arası Düzenlendi...

 

Asfalt Yol Söke Belediyesi Ekiplerince İki Günde Tamamlandı, Genişleyen Yol Otopark Olacak…

Söke Belediye binası arkasından geçen Bülent Ecevit Caddesi’nde asfalt yol yapım çalışması iki günde tamamlandı. Yeni ve temiz bir asfalt kaplamaya kavuşan caddede Söke Belediyesi ekiplerinin hızı takdir topladı.
Söke Çayı üzerinde yapılan yıkım çalışması sonrasında Çayın iki yakasında bulunan Bülent Ecevit Caddesi ve Dere Caddesi’nde bozulan yollar Söke Belediyesi tarafından düzenlendi… Demirköprüden başlayıp, 6 Eylül Köprüsüne kadar olan belediye binası arkasındaki Bülent Ecevit Caddesinin iki köprü arasındeki kısmı tamamen asfaltlandı. 

Bülent Ecevit Caddesi, perşembe günü sabah saatlerinde trafiğe kapatılarak eski kaplamanın sökümünün yapılıp akşam saatlerinde altyapı malzemesi serilerek, sıkıştırma işlemi tamamlandı. Cuma sabah saatlerinden itibaren ise Söke Belediyesi Şantiye ekiplerince başlanan asfalt döküm işlemine geçildi. Akşamüstü saatlerinde yaklaşık 350 metrelik yolda asfaltlama çalışması tamamlandı. 

Dere Caddesi’nde (Efes Sineması önünden geçen yol) ise yine çay kenarında bozuk olan yol satıhı Söke Belediyesi Şantiye ekiplerince asfaltlanarak kullanılabilir hale getirildi.

 

"Yapılan çalışma geçici ama gerekliydi…"

Yıkılan çayüstü dükkanlarına ait merdivenlerin de yıkılmasıyla bu alandan oluşan boşlukların yola kazandırılması amacıyla çay içi taş duvarların yükleltilerek iki köprü arasındaki yolun yaya ve araç trafiğinin tehlikeye girmemesi amacıyla geçici olsa da gerekli bir düzenleme yapıldı.

İki köprü arasındaki çayın iki yüzündeki boşlukların hem görüntü kirliliğinin ortadan kaldırılması, hem her hangi bir tehlikeli durum oluşmasına meydan verilmemesi, hem de otopark olarak kullanılabilmesi için yapılan bu çalışma vatandaşlar tarafından olumlu karşılandı.

 

Haber: Yılmaz Salum

 

Bu haber 558 kez okundu.

FOTOĞRAF GALERİSİ

Bu habere ait başka fotoğraf bulunmamaktadır.
Yorumlar
    Henüz bu habere ait yorum bulunmamaktadır. Yorum Yaz