söke ekspres gazetesi
  • söke ekspres gazetesiMotorsikletlere sıkı denetim sürüyor…


Motorsikletlere sıkı denetim sürüyor…

 

Son dönemlerde artan motorsiklet kazalarının yanı sıra bazı sürücülerin tescilsiz motosiklet kullanımı ve gürültü kirliliği haline getirdikleri motorsikletlere yönelik denetimler sıklaştırıldı.

Önceki gün Türkiye geneli ile birlikte eşzamanlı olarak Söke'de de yapılan motosiklet denetimi uygulamasında; sürücüye 966 TL trafik cezası kesildiği, 3 motosikletin de trafikten men edildiği bildirildi.

Söke İlçe Kaymakamlığı'ndan yapılan açıklamada; "Ülkemizde olduğu gibi ilçemizde de motosiklet kullanımının yaygınlaştığı görülmektedir. Bu araçların çalınmasının kolay olması sebebiyle hırsızlık yapan şahısların bu tür araçlara yönelmesi neticesi motosiklet hırsızlığı olaylarının artığı, bunun yanı sıra tecilsiz motosiklet kullanımında da artış olduğu, kolluk birimlerinin yaptığı denetimlerden kaçarken trafik güvenliğini tehlikeye düşürüldüğü, elektronik denetim sistemlerine (PTS, OGS-HGS, EDS vb.) yakalanmamak için plakanın doğru okunmasını engelleyecek şekilde sökülmesi veya katlamak suretiyle kullanıldığı, sürücülerin gerekli güvenlik önlemlerini almaksızın araçları kullandıkları, görüldüğünden ve anlaşıldığından Söke İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri tarafından 20/10/2017 günü saat10:00 ile 16:00 saatleri arası motosikletler üzerinde ilçemizin değişik noktalarında uygulama yapılmıştır. Uygulama neticesi yapılan denetimlerde sürücüye 966 TL trafik cezası kesilmiş, 3 motosiklet trafikten men edilmiştir. Ayrıca Söke İlçe Emniyet Müdürlüğü, ekipleri 19-20/10/2017 günü gecesi Savuca Mahallesi ara sokaklarında yapmış oldukları çalışmalarda; toplam altı adet motosiklet, bir adet elektrikli bisiklet, bir adet çalıntı olarak aranan oto ele geçirilmiş, motosikletlerden üç motosikletin ilçemiz ve çevre ilçelerden çalıntı olarak arandığı tespit edilmiş, diğer motosikletlerin ilgililerinin tespiti için çalışmalar devam etmektedir. " denildi.

"Metamfetamin uyuşturucu maddesi ele geçirildi…"

Söke İlçe Emniyet Müdürlüğünün uyuşturucu maddeyle mücadelesi de devam ediyor.

Söke İlçe Kaymakamlığı'ndan yapılan açıklamada; "19.10.2017 günü saat 06:30 sıralarında İlçe Emniyet Müdürlüğü görevlilerinin Çeltikçi Mahallesinde devriye görevini ifa ettikleri sırada durumundan şüphelenilen şahıslar, yapılan kovalamaca sonrasında yakalanmışlardır. H.B. ve K.Ö. isimli şahıslardan daralı ağırlığı 11.4 gram olan metamfetamin uyuşturucu maddesi ele geçirilmiştir. H.B. ve K.Ö. isimli şüpheli şahıslar Uyuşturucu veya Uyarıcı Madde Ticareti Yapma suçundan adli makamlara sevk edilmişlerdir." denildi.

 

Haber: Yılmaz Salum

 

Bu haber 591 kez okundu.

FOTOĞRAF GALERİSİ

Bu habere ait başka fotoğraf bulunmamaktadır.
Yorumlar
    Henüz bu habere ait yorum bulunmamaktadır. Yorum Yaz