söke ekspres gazetesi
  • söke ekspres gazetesi

Aydın'a tüp bebek merkezi kazandırılıyor


Aydın’a tüp bebek merkezi kazandırılıyor

 

Türkiye’deki 2. basamak sağlık kuruluşları arasında ilk tüp bebek merkezi Aydın’a kurulacak

 

 

AK Parti Aydın Milletvekili Mehmet Erdem, Aydın Kadın Doğum ve Çocuk Hastanesi’nde Genetik Hastalıklar Tanı Merkezinin hizmete sunulduğu ve Türkiye’deki 2. basamak sağlık kuruluşları arasındaki ilk tüp bebek merkezinin Aydın’a kurulacağı müjdesini verdi.

Aydın’da ihtiyaç duyulan sağlık yatırımlarının hızla tamamlandığını kaydeden Mehmet Erdem, “İhtiyacın karşılanmasına yönelik takip ettiğimiz önemli bir sağlık konusunun hizmete sunulduğunun müjdesini veriyorum. Aydın Kadın Doğum ve Çocuk Hastanemizde hizmete açılacak olan ve ihale sürecindeki Tüp Bebek Merkezi (Üremeye Yardımcı tedavi Merkezi) için oldukça büyük önem arz eden ‘Genetik Hastalıklar Tanı Merkezinin’ ruhsatlandırma aşaması tamamlanmış olup Aydın il merkez ve ilçeleri ile çevre İllerden hasta kabulüne başlanmıştır. Türkiye’de 2. basamak sağlık kurumları bünyesinde hizmet veren ilk merkez olma özelliği taşımaktadır” dedi.

 

"Türkiye’de bir ilk olacak"

Aydın’da yıllardır beklenen tüp bebek merkezi projesinde önemli bir aşama kaydedildiğini ifade eden Erdem, “Yine Türkiye’de 2. basamak sağlık kurumları bünyesinde hizmet verecek ilk merkez olma özelliği taşıyan Tüp Bebek Merkezi ihalesi inşaat ve tıbbi cihaz olmak üzere iki ayrı ihale şeklinde planlanmış olup, Tıbbi cihaz ihalesi 31 ekim 2017 tarihinde gerçekleşecektir. İnşaat ihalesinin yaklaşık maliyet çalışmaları tamamlandıktan sonra ihale aşamaları ivedi biçimde gerçekleşecektir” diye konuştu.

Aydın’daki diğer sağlık yatırımlarına değinen Erdem, şöyle konuştu: “Aydın İlimizde tek olarak hizmet vermekte olan Perinatoloji (Riskli Gebelik) uzman hekiminin Aydın Zübeyde Hanım Kadın Doğum ve Çocuk Hastanemizde göreve başlamasıyla riskli, erken doğum tehdidi olan gebelerin gereksiz İl dışı sevkleri azalmıştır. Yine aynı Hastanemizde Erken doğum sebebiyle dünyaya erken gelen bebeklere yönelik 5 kuvöz ile 1. Basamak ve 14 kuvöz ile 2. Basamak yeni doğan yoğun bakım hizmeti verilirken oldukça düşük doğum ağırlıklı 1500 gram altı veya 32. Gebelik haftasından önce doğan bebeklerin yoğun bakım ihtiyacına yönelik yeni hizmete açılan 7 kuvözlü 3. Basamak yeni doğan yoğun bakım ünitemiz Eylül ayından itibaren hasta kabulüne başlamıştır. Tüm bu hizmetler ve yenileri eklenecek projelerle başta 800 yataklı Şehir Hastanemiz olmak üzere Aydınımız Sağlıkta marka şehir olma yolundadır. Tüm hastalarımıza acil şifalar diler, sağlıklı günler temennilerimizle saygılarımızı sunarız” (iha)

 

Bu haber 287 kez okundu.

FOTOĞRAF GALERİSİ

Bu habere ait başka fotoğraf bulunmamaktadır.
Yorumlar
    Henüz bu habere ait yorum bulunmamaktadır. Yorum Yaz