söke ekspres gazetesi
  • söke ekspres gazetesiSökeli Emine nine 100. doğumgününü kutlamaya hazırlanırken öldü...


SÖKELİ EMİNE NİNE; 100. DOĞUM GÜNÜNÜ KUTLAMAYA  HAZIRLANIRKEN ÖLDÜ

İlçemizde 100 yaşını geride bırakmış ender yaşlı çınarların arasında yer  alan Emine Arat, 1 Eylül’de kutlanacak olan 100. cü doğum günü öncesi hayata gözlerini yumdu.
Sinop’un Gerze ilçesinden 1956 yılında gelip yerleştiği Söke’de yarım asar yakın bir yaşam mücadelesi veren üç çocuk,12 torun ve 7 torunun çocuğunu görme mutluluğunu yaşayan Emine Arat,iki gün sonra kutlanacak olan doğum günü öncesi sevenlerini üzdü.
Son dönemlerini Konak Mahallesi Döşemeci Sokakta bulunan evinde yatağa bağlı olarak geçirmekte olduğu son günlerinde devlet hastanesi bünyesinde oluşturulan evde yaşlı hasta bakım projesi kapsamında evinde periyodik sağlık kontrölleri yapılmakta idi.1 Eylül günü 100 yaş doğum günü kutlama hazırlıkları yapılan Emine Arat, yaşlılığa bağlı olarak aniden rahatsızlanarak evinde yaşama veda etti.
Sökespor’un futbolcularından İsmail ve Ahmet Arat kardeşlerin nineleri olan Emine Arat’ın cenazesi Söke’de Kocacamide öğle namazına mütekaip kılınan cenaze namazı sonrası granta mezarlığında defnedildi.
Oğlu Abdullah Arat, 1 Eylül günü annesinin doğum gününü kutlamak için hazırlık içinde olduklarını söyleyerek; ”Hepimiz için canlı bir tarih olan annemizin ölümü sevenlerini üzdü.Annemizin nüfus kağıdına göre 1 eylül de 100 yaşına girecekti. Ancak bizlere hep rahmetli dedemin kendisini nüfusa geç yazdırdığı söylüyordu. Annemizin 100 yaşının üzerinde olduğunu düşünüyoruz” dedi.

 

Bu haber 2197 kez okundu.

FOTOĞRAF GALERİSİ

Bu habere ait başka fotoğraf bulunmamaktadır.
Yorumlar
    Henüz bu habere ait yorum bulunmamaktadır. Yorum Yaz