söke ekspres gazetesi
  • söke ekspres gazetesiİki Sezondur Beceremedik… Beceremiyoruz…


İki Sezondur Beceremedik… Beceremiyoruz…  

Son Maçta Şampiyonluk Elimizden Yine Buhar Olup Gitti…

 

Geçen sezon da bu sezon da son maçta beceremedik; Şampiyonluğu son hafta kaybetik…

Oysa öncekgün Çiğli deplasmanına Pazartesi iş günü olmasına rağmen Söke'den kalkan 10 otobüs, bir o kadar özel araçla Çiğli'ye çıkartma yapan Sökespor taraftarları, aralarında iş yerinden izin alandan tut, işyerini kapatıp da gelen, 90 yaşındaki Fahrettin Ssarızeybek, İstanbul'dan gelen eski manken Akın Kızılırmak, özel bu maç için güney Irak' tan gelen yönetmen Yavuz Pulukçu, oyuncu Zeki Varlı, söke yerel ve spor basını, eski Sökespor'un kalecisi Nedim Şişko, Hellboy ve Korsanlar taraftar grupları, Söke Belediye Başkan Yardımcısı Ahmet Karakaş, meclis üyesi Yusuf Yaya, Sökespor yönetim kurulu üyeleri Coşkun Oruçyüz, Faik Kızılırmak, Kenan Sarızeybek, Sökespor'un eski futbolcu Hasan Akyıldırım ve Nusret Aslan kardeşim. Mustafa Savran, sökespor Başkanı Yusuf Günal, Genel Kaptan  İsmail Akalın ve adını sayamadığımız onca Sökeli doksan dakika hop oturup hop kalktık ecel terleri döktük…

Hele 90 yaşındaki Sökespor'un en yaşlı taraftarı Fahrettin Amca'nın üzüntüsü ve gözyaşları, bu mağlupbiyeti hak etmiyordu. Dahası 120 bin Söke insanı bunu haketmiyordu… Onlar şampiyonluğa inanmışlardı ama siz.....

İlk yarı maçı 2-1 bitiriyor. İkinci yarıda gereksiz gördügünüz kırmızı kartlarla takımı 9. kişi bırakıyorsunuz. Sonuç 3-2. Biraz sabırlı olmamazmıydınız. Eğer ikinci yarıda öfkenizi yenseydiniz rakip Çiğlispor'u çiğ çiğ siz yiyecektiniz.

Söke'ye şampiyon olarak dönecek tarih yazacaktınız… Ama olmadı. Söke'ye lig 3.'sü olarak döndük…

Canımız sağolsun… Neyapalım bunuda bir hayır vardır. 

Pazartesi günü sahada şık gollerin sahibi Salio, Ferdi Kösem, asist yapan Rıza Bulut ve Emre Bozatlı bizleri yüreklendiğiniz için teşekkür ederim.

Son söz; Cefakar Söke taraftarı ve Sökespor'için hiç bir fedakarlıktan kaçınmıyan Başkan Yusuf Günal ve İsmail Akalın'ı alkışlıyorum..

Siz elinizden geleni yaptınız; bundan sonra suçlu aramak yerine iğneyi kendinimize çuvaldızı başkasına batıralım. Söke futbolunun alt yapısıyla iskeleti Sökeli futbolculardan kurulu bir takım kuralım. 1985'lerdeki gibi özümüze dönelim.

Mustafa Tonay, Çilli Mehmet, Kazma Hasan, Sabri, Recep, Metin, Mehmet Uyar, Hasan Gök gibi bunun gerçekleştirmek bizim elimizde. Ancak böyle bir plan projeyle 3. lig kapısını aralıya biliriz. Görüldüğü gibi aşıma suyla değirmen dönmüyor.

 

"Sökespor'un en yaşlı taraftarı Fahrettin Amcamızın şampiyonluk hevesi kursağında kaldı"

Sökespor'un en yaşlı taraftarı 90 yaşındaki Fahretin Sarızeybek Amcamız bile yüregini ortaya koydu; 120 km. gidiş 120 km geliş 240 km. yol katetti maça geldi…

Ey Sökespor… Şu fedakarlığa bakın da biraz ders alın Fahrettin amcanızdan… Onun yaşındakiler evden pazara gitmeye marazlanırken Maşalah Fahrettin Amcamız Sökespor'u şampiyonluk yolunda, son maçta yanlız bırakmamak uğruna her türlü riski göz önüne aldı. Ayakta tel örgüler ardında Çiğlispor Sökespor maçını izleyerek Sökelilik ruhunu ortaya koydu. Bu mücadelede benimde bir tuzum olsun, dedi ve tüm Sökespor taraftarlarına örnek oldu.

 

Bu haber 12050 kez okundu.

FOTOĞRAF GALERİSİ

Bu habere ait başka fotoğraf bulunmamaktadır.
Yorumlar
    Henüz bu habere ait yorum bulunmamaktadır. Yorum Yaz