söke ekspres gazetesi
  • söke ekspres gazetesiCHP'li Baydar'dan AKP'li Erdem'e Tepki!


CHP’li Baydar’dan AKP’li Erdem’e Tepki!

 

CHP Aydın Milletvekili Metin Lütfi Baydar, AKP’li Mehmet Erdem’e, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na ifitira atıyor sözlerine sert tepki gösterdi.

Baydar, Genel Başkan Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nun yaptığı televizyon konuşmasında, “...Kilis, Hatay, Kırıkkale, Aydın, Sakarya milletvekilinin kardeşi, Kayseri milletvekilinin yakınları, belediye başkanının damadı. Bunlar da ByLockçu…” sözlerini dile getirdiğini belirterek şu açıklamayı yaptı:

“Genel Başkanımızın bu sözlerine, Aydın milletvekilleri içerisinden sadece Mehmet Erdem yanıt verme ihtiyacı hissetmiştir. Mehmet Erdem Sayın Genel Başkanımızın konuşmasından neden alınmıştır. Aydın, Mecliste 7 milletvekili ile temsil edilmektedir. Sayın Kılıçdaroğlu’nun sözlerinden sadece Mehmet Erdem’in alınganlık göstermesi neyle izah edilebilir.”

Mehmet Erdem’in Sayın Kılıçdaroğlu’na haddini aşan ifadelerde bulunmasının kabul edilemeyeceğini belirten Baydar sözlerini şöyle sürdürdü: “Sayın Erdem, Genel Başkanımıza laf yetiştirene kadar hakkınızda, aile çevrenizde FETÖ soruşturma kapsamında yapılan iş ve işlemleri kamuoyuyla paylaşırsanız daha doğru bir iş yapmış olursunuz. Zira FETÖ soruşturmalarında sizin en yakınlarınız meslekten uzaklaştırılmış ve tutuklanmış olması kamuoyunun malumudur. Söyleyecek sözleriniz ve elinizde belgeniz varsa bu konuyu ve kamuoyunu aydınlatmaya ilişkin olmalıdır. Yoksa bir Genel Başkana cevap vermeniz sizi aşar”

 

Bu haber 2282 kez okundu.

FOTOĞRAF GALERİSİ

Bu habere ait başka fotoğraf bulunmamaktadır.
Yorumlar
    Henüz bu habere ait yorum bulunmamaktadır. Yorum Yaz