söke ekspres gazetesi
  • söke ekspres gazetesiMustafa Savaş, 40 yıl sonra ilkokul öğretmeniyle hasret giderdi


Mustafa Savaş, 40 yıl sonra ilkokul öğretmeniyle hasret giderdi

AK Parti Aydın Milletvekili ve MKYK üyesi Mustafa Savaş, Çine’de ilkokul öğretmenliğini yapan Salim Seter ile 40 yıl sonra hasret giderdi.
AK Parti Aydın Milletvekili ve MKYK üyesi Mustafa Savaş, 1972-73-74 yıllarında ilk öğrenimini yaptığı Çine Fevzi Paşa İlkokulu Müdürü ve aynı zamanda sınıf öğretmeni 82 yaşındaki Salim Serter ile Çine merkez Çarşı Cami çıkışında karşılaştı. İlkokul öğretmenin yıllar sonra görmekten büyük mutluluk duyan Mustafa Savaş, “Yıllar sonra ilkokul öğretmenimi görmek beni çok mutlu etti. Hele hele sağlıklı olduğunu görmek beni daha da mutlu etti. Beni ilkokul yıllarımı götürdü” dedi.
Milletvekili Savaş, ilkokul öğretmeninin elini öptükten sonra sağlık, huzur ve hayırlı ömür diledi.
“Mustafa çok çalışkandı”
“Biz O’na Ormancı Ali’nin oğlu Mustafa derdik” diyen emekli öğretmen Salim Serter, "70 yıllarda eğitim koşullarını kısıtlı olduğu yıllarda. Mustafa sorumluluk sahibi bir öğrenciydi, ödevlerini düzenli yapardı, hiç aksatmadan yapardı ve çalışkan bir öğrenciydi. Zaten çalışkan bir öğrenci olmamış olsaydı buralara kadar gelebilir miydi? Şimdi milletvekili oldu. Ben O’nunla gurur duyuyorum. Benim öğrencim olduğu için çok mutluyum” diye konuştu. (iha)

 

Bu haber 1496 kez okundu.

FOTOĞRAF GALERİSİ

Bu habere ait başka fotoğraf bulunmamaktadır.
Yorumlar
    Henüz bu habere ait yorum bulunmamaktadır. Yorum Yaz