söke ekspres gazetesi
  • söke ekspres gazetesiBelediye kendi meclis üyesinin iş yerini mühürledi


Belediye kendi meclis üyesinin iş yerini mühürledi

İş yeri mühürlenen meclis üyesi istifa etti

Aydın’ın İncirliova İlçesi’nde MHP’li Belediye Başkanı Gürşat Kale, partilisi bir belediye meclis üyesinin iş yerini yasalara akırı olduğu gerekçesi ile mühürletti. Avrupa’daki uygulamalara aratmayan karar sonrası iş yeri mühürlenen Belediye Meclis Üyesi kadın istifa etti.
Aydın’da günün konusu haline gelen olayda Belediye Meclis Üyesi’nin iş yerinin kaçak olduğu gerekçesi ile mühürlendiği belirtilirken, belediye tarafından yapılan açıklamada belediye meclis üyesi de olsa kimsenin kimseden üstün olmadığı ve herkesin yasalara uymak zorunda olduğu belirtildi.
Olayın büyütülecek bir yanının olmadığını ve İncirliova Belediyesi’nde kimseye bulunduğu özel durum ve konumu dolayısıyla ayrıcalıklı davranılamayacağını belirten İncirliova Belediye Başkan Yardımcısı Yalçın Sarı "İncirliova Belediye Başkanı Gürşat Kale, göreve geldiği günden itibaren, vatandaşlar arasında ayrım yapmadan, kimseye bulunduğu özel durumu ve konumu açısından taviz vermeden, yasal prosedür çerçevesinde işlemler yapmıştır. İstifa eden meclis üyesi Funda Türker Çınar’ın geçtiğimiz yıl yaptığı bir inşaatın, yasal prosedürlere uygun olmadığı tespit edilmiş ve belediye başkanımız Gürşat Kale tarafından mühürlenme işlemi gerçekleştirilmiştir. Söz konusu inşaattaki yasal engeller kaldırıldıktan sonra inşaatın devam etmesine karar verilmişti. Geçtiğimiz ay Meclis Üyemizin iş yerinin bulunduğu apartmandaki vatandaşların şikayeti üzerine, şu an kullanmakta olduğu ofisinin yasal prosedürlere uygun olmadığı, zabıtalarımızın incelemesinde tespit edilmiştir. Ofisin kaçak olduğu tespit edilmesi üzerine üzerine başkanımız Gürşat Kale de kendisini, yasal işlemlerini yerine getirmesi için uyarıp zaman vermiştir. Kendisine verilen süre içerisinde Meclis üyesi Sayın Çınar yasal düzenlemeleri yapmadığı için ofisinin mühürlenmesi kararı alınarak karar uygulanmıştır. Meclis üyemiz Funda Türker Çınar, yine geçtiğimiz yıl bir belediye meclis üyemizle tartışmış, istifa dilekçesini bize sunmuştur. Belediye başkanımız Gürşat Kale istifayı kabul etmeyip, iki meclis üyesini bir araya getirerek barıştırmıştı. Geçtiğimiz günlerde meydana gelen iş yerinin mühürlenmesi olayından dolayı istifasını tekrar bizlere sundu. Çınar'dan boşalan koltuğa, yedek meclis üyesi Refa Erkan atandı” dedi.
Belediye Başkan Yardımcısı Yalçın Sarı, MHP’li Funda Türker Çınar’ın istifa dilekçesinin işleme girmesi konusunda teşkilata da bilgi verildiğini belirterek “Funda Türker Çınar hanım ile kişisel olarak en küçük bir sorun ve problemimiz yoktur. İncirliova Belediyesi olarak yasaların dışında bir işlem yapmadığımız gibi kimsenin yasalar karşısında kimseden ayrıcalığı yoktur” diyerek Funda Türker Çınar’a yaşamında başarı diledi. (iha)

 

Bu haber 1616 kez okundu.

FOTOĞRAF GALERİSİ

Bu habere ait başka fotoğraf bulunmamaktadır.
Yorumlar
    Henüz bu habere ait yorum bulunmamaktadır. Yorum Yaz