söke ekspres gazetesi
  • söke ekspres gazetesiGermencik Belediyesinden 8 Mart'ta kadınlara eğlence sürprizi


Germencik Belediyesinden 8 Mart’ta kadınlara eğlence sürprizi

Germencik Belediyesi, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü münasebetiyle Türk Burcu yaşam alanında bulunan düğün salonunda kadınlar için eğlence tertip edildi.
Germencik Belediyesi Kültür Sosyal İşler Müdürlüğü tarafından düzenlenen 8 Mart Dünya Kadınlar Günü etkinlikte, belediye Başkanı Ümmet Akın Eğlenceye katılan bayanlara gül vererek Dünya Emekçi Kadınlar gününü kutladı ve hatıra fotoğrafları çektirdi.
Programda Efeler, Kuşadası, Didim ilçelerinde farklı mekanlarda sahne alan sanatçı Didem kadınları eğlencenin doruk noktasına ulaştırdı. Kadınların teşekkür ettiği başkan Akın ise ‘’Kadınlarımız en değerli varlıklarımız Bizler;
8 Mart'ı sadece kadınların yılda bir kez hatırlanmaları değil, sorunlarının çözülene kadar tartışılması için bir fırsat ve imkân olarak görmeliyiz. Kadın sorunları, diğer toplumsal ve insani sorunlardan ayrı tutulmamalı. Şu yalın gerçeği unutmamalıyız, kadın aile ve toplumsal ilişkilerin direği, nirengi noktasıdır. Bilimden sanata, spordan edebiyata, siyasetten ekonomiye kadar hayatın her alanında kadınların tam manasıyla izi görülüp sesi duyulacaksa önce şiddetle mücadele etmek asıl ve öncelikli olmalıdır. Kadınsız toplum, kadınsız aile, kısacası kadınsız insan ve insanlık düşünülemeyecektir. Bugün onların günü. Sadece bugün değil onları her gün özel kılmalıyız. Eğlenceyi tertip eden Kültür Sosyal İşler Müdürlüğümüz personeline de teşekkür ediyorum’’ dedi.
Başkan Akın salondan ayrıldıktan sonra kadınlar doyasıya eğlenerek bol bol hatıra fotoğrafları çektirdiler. (iha)

 

Bu haber 1709 kez okundu.

FOTOĞRAF GALERİSİ

Bu habere ait başka fotoğraf bulunmamaktadır.
Yorumlar
    Henüz bu habere ait yorum bulunmamaktadır. Yorum Yaz