söke ekspres gazetesi
  • söke ekspres gazetesiÖzşarlak ailesinin gurur ve mutluluk tablosu...


ÖZŞARLAK AİLESİ'NİN GURUR VE MUTLULUK TABLOSU; DÖRT KUŞAK ECZACI BİR ARADA

Yarım asra yakın bir süredir Söke’de eczacılık yapan Damla Eczanesi sahibi, aynı zamanda eski Ticaret Odası Başkanı ve Söke’nin kanaat önderlerinden olan Eczacı Halil Özşarlak haklı bir gururu yaşıyor. Özşarlak ailesinin fertleri kendisini örnek alarak eczacılık mesleğini seçmeyi sürdürüyor. Son olarak dördüncü kuşak eczacı Melike Kutlay da eczanesini açtı.
Ailenin ikinci kuşak eczacısı Ayşe Özşarlak Kutlay idolünün amcası Halil Bey olduğunu söyleyerek “ben Halil amcama özenerek eczacı oldum” diye konuştu. Söke’de eczacılık yapan Ayşe Özşarlak Kutlay, Muhittin Özşarlak’ın kızı.
Gönül Özşarlak Sözer ise Seyfi Özşarlak’ın kızı ve ailenin üçüncü eczacısı. Kendisi eczane açmak yerine akademik kariyer yapmayı tercih ettiğinden şu anda Ege Üniversitesi Eczacılık Fakültesinde öğretim görevlisi olarak mesleğini sürdürüyor.
Ailenin son eczacısı Melike Kutlay Ayşe Hanım’ın kızı. Geçtiğimiz günlerde Yenikent mahallesinde kendi eczanesini açtı. Melike Hanım da matematik öğretmenliği eğitimini yarım bırakarak eczacılık fakültesine geçmiş. Ailesinin eczacı geleneği onu çok etkilemiş. “Bu mesleğin insanlarla olan iletişimini çok seviyorum” diyerek aile geleneğini sürdürmekten de büyük mutluluk duyduğunu ifade ediyor.
Biz de Melike Kutlay’ın ailesinin diğer eczacı fertleri gibi başarılı olmasını ve Söke’ye uzun yıllar hizmet etmesini diliyoruz.

 

Bu haber 5167 kez okundu.

FOTOĞRAF GALERİSİ

Bu habere ait başka fotoğraf bulunmamaktadır.
Yorumlar
    Yorum Yaz
  • Olgun Cengiz (6/8/2010)
    Melike Kutlay'a yeni eczanesinde hayirli ve bol kazanclar dilerim...