SBS Şampiyonlarına Ödül...


SBS ŞAMPİYONLARINA ÖDÜL

Geçtiğimiz hafta içerisinde açıklanan 8. sınıflar Seviye Belirleme Sınavı (SBS) sonuçlarına göre tam puan alan 25 Aydınlı öğrenci, İl Milli eğitim Müdürü Ertuğrul Dindar tarafından ödüllendirildi.
Türkiye genelinde bin 544 öğrencinin tam puan aldığı SBS’de, Aydın’dan da 25 öğrenci tam puan alarak birinciler arasına girmeyi başardı. Tam puan alan öğrencilere İl Milli Eğitim Müdürlüğü toplantı salonunda plaket veren Aydın İl Milli Eğitim Müdürü Ertuğrul Dindar, sınavdan tam puan alan öğrencileri tebrik etti.
Nazilli Esenköy İlköğretim Okulu öğrencisi Hatice Ergin’e dikkat çeken Dindar, Aydın’daki eğitim kalitesinin Aydın genelinde yüksek olduğunu belirtti. Sınavda elde edilen başarının ekip işi olduğunu ve bunu takım ruhuyla gerçekleşebileceğini belirten Dindar; “Başarı gösteren çocuklarımız Aydın’ın medar- ı iftiharı. Aydınımız eğitim ve öğretim kalitesi bakımından yüksek düzeyde. Sınav sürecinde öğrenciler,ebeveynler, eğitimciler, canla başla seferberlik halinde çalışıyor. Geleceğimizin teminatı olan çocuklarımıza tüm bürokratlarımız ve eğitimcilerimiz destek veriyor. Çocuklarımızda bu emeği karşılıksız bırakmıyorlar” dedi.
Aydın’daki Anadolu Liseleri sayılarının da arttığına işaret eden Dindar, “Aydın’da geçtiğimiz yıl 26 Anadolu Lisesi vardı. Bu yıl bu sayıyı 28’e çıkarttık. Anadolu liseleri geçtiğimiz yıl 3bin 400 öğrenci alırken, bu yıl 3bin 600 öğrenci alacak. Buna rağmen geçtiğimiz yıl en düşük 351 puanla Anadolu Lisesi’ne giren öğrencimiz, bu yıl 369 puanla Anadolu Lisesi’ne girecek. Bu da Aydın’daki eğitim kalitesinin yükseldiğini gösteriyor. Bizim için Aydın’daki öğrencilerin ferdi başarısı değil, kitlesel başarısı önemli. Umuyorum bu kitlesel olarak elde ettiğimiz başarı, LYS sınavlarının açıklanmasıyla da devam eder” diye konuştu.

 

Bu haber 2324 kez okundu.

FOTOĞRAF GALERİSİ

Bu habere ait başka fotoğraf bulunmamaktadır.
Yorumlar
    Henüz bu habere ait yorum bulunmamaktadır. Yorum Yaz