söke ekspres gazetesi
  • söke ekspres gazetesiZiya Gürel'in Resimleri Kuşadası'nda Sergileniyor.


SÖKELİ SANATÇI ZİYA GÜREL’İN SERGİSİ 7 TEMMUZ’DA KUŞADASI’NDA


Ziya Gürel'in resimleri ve karışık teknikle oluşturduğu üç boyutlu çalışmaları Kuşadası'nda Sergileniyor.
 
Kuşadası Belediyesinin aslına uyarak yeniden ayağa kaldırdığı; geçmişte hastane ve kız eğitim okulu olarak kullanılmış yapı, bugün "İbramaki Sanat Galerisi ve Kültür evi "olarak kullanıma açıldı. İbramaki Sanat Galerisi,  plastik sanatlar konusunda ilk sanat etkinliğini ise bugünlerde gerçekleştiriliyor.

Sökeli sanatçı Ziya Gürel'in eserlerinden oluşan sergi ise 7 Temmuz’da açılacak. Pişmiş toprakla ve başkaca çeşitli malzemeyle biçimlediği idolleri, maskları, 07- 20/ Temmuz günleri boyunca " Kuşadası İbramaki Sanat Galerisi'nde" sanat severlerin beğenisine sunulacak.

38 yıldır 26 sergi düzenleyen, birçok sanat etkinliklerine katılan; söyleşileriyle, dergilerde, gazetelerde yayımlanan denemeleriyle ve öyküleriyle de tanıdığımız  Sökeli sanatçı Ziya Gürel son sergisine " Ege'ye Yelken Açmak" adını koydu. Sanatçı, sanatseverleri; Ege'nin, Akdeniz'in uygarlıklarının bir barış evreni oluşturması özlemini, kendine özgü düşsel kurgusunu, figüre dayalı bir yaklaşımla buluşturacak.

 

Bu haber 1216 kez okundu.

FOTOĞRAF GALERİSİ

Bu habere ait başka fotoğraf bulunmamaktadır.
Yorumlar
    Yorum Yaz
  • İsmail DEMİRHAN (5/7/2010)
    Sanatçı Ziya GÜREL'i kutluyorum.Bu vesile ile tüm Sökeli Sanatçılara ve sanatseverlere sevgi ve saygılarımı sunuyorum.İsmail DEMİRHAN Bursa Vali Yardımcısı