söke ekspres gazetesi
  • söke ekspres gazetesiAYFER HEMŞİRE'YE RİNGTE RAKİP DAYANMIYOR


AYFER HEMŞİRE’YE RİNGTE RAKİP DAYANMIYOR

Muay Thai Türkiye İkincisi Ayfer Hemşire’nin hedefi milli forma.
Hayat kurtarmayı kendine meslek seçen çalıştığı Kartal Aile  Hekimliğinde şifa dağıtan Ayfer Hemşire,Tayland Boksu olarak bilinen Muay Thai’de ringte fırtına gibi esiyor.
İlçemizde yapılan Muay Thai Türkiye Şampiyonasında 63.5 kg da ringe çıkan İstanbul Bölgesi Sporcusu Hemşire Ayfer Büyük, ringteki performansı ile de dikkat çekerken Türkiye İkincisi olarak başarısını taçlandırdı.
Uzakdoğu sporları arasında ayrı bir yeri olan son dönemlerde sporcu sayısı  hızla artan Muay Thai’ye olan ilgi her geçen gün artarken yaklaşık 2.5 yıldır lisanslı olarak bu sporu yapan Ayfer Hemşire, mesleğinde hastalara  gösterdiği şevkati, ringte rakiplerine asla göstermiyor.
Söke deki Türkiye Şampiyonasında Türkiye ikincisi olarak milli takım aday kadrosuna göz kırpan Ayfer Hemşire; ”Bu spora hobi olarak başladım, fırsat buldukça antrenmanlarımı aksatmamaya çalıyorum. Bir yandan sevdiğim mesleğim bir yandan Muay Thai yorucu olsa da düzenli çalışmanın karşılığını da kürsüye çıkarak yorgunluklarımı unutuyorum. Hedefim başarımı uluslararası karşılaşmalarda ay yıldızlı forma ile yaşayabilmek” dedi.

Haber: Necati Maldar

 

Bu haber 2457 kez okundu.

FOTOĞRAF GALERİSİ

Bu habere ait başka fotoğraf bulunmamaktadır.
Yorumlar
    Henüz bu habere ait yorum bulunmamaktadır. Yorum Yaz