söke ekspres gazetesi
  • söke ekspres gazetesiSÖKE MESLEK YÜKSEK OKULU'NDA MEZUNİYET SEVİNCİ


SÖKE MESLEK YÜKSEK OKULU'NDA MEZUNİYET SEVİNCİ

SÖKE MESLEK YÜKSEK OKULU'NUN 20. MEZUNİYET YILINDA 396 ÖĞRENCİ YENİ BİR YAŞAMA BAŞLAMANIN SEVİNCİNİ YAŞADI...

Aydın Adnan Menderes Üniversitesi Söke  Meslek Yüksek Okulu'nda 2014-15 Eğitim Öğretim Yılı mezuniyet sevinci yaşanıyor.
10 Ekim 1994 yılında Söke İlçe Merkezi'nde geçici olarak kullanılan binada tekstil ve  otomotiv bölümlerinde 40 öğrenci ile eğitime başlayan Söke Meslek Yüksek Okulu'nda bir yandan artan branş sayısı bir yandan da artan öğrenci sayısının yarattığı olumlu hava bir yandan da mezun olan öğrencilerin yeni  yaşamlarına uğurlamanın sevinci yaşanıyor.
ADÜ Söke MYO‘ndan 2014-15 Eğitim Öğretim yılında mezun olan 396 ÖÖğrenci için okul bahçesinde düzenlenen törende kepler bir kez daha fırlatıldı.
Mezuniyet törenine Belediye Başkanı Süleyman Toyran, Cumhuriye Başsavcısı Yıldırım Özgür, MYO Müdürü Prof. Dr. Cavit Bircan, Belediye Meclsi Üyesi Hüsamettin Yaman, Belediye Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Neriman Arslan, Ticaret Odası Başkanı Reşat Anya, Köşk MYO Müdürü Doç. Dr. Ayşe Demet Karaman, okul öğretim görevlileri ve öğrencilerin yakınları katldı.
Söke MYO Müdürü Yrd. Doç. Dr. Kamil Bircan yaptığı açılış konuşmasında  bu güne kadar  Söke MYO’dan bu güne kadar 2657 öğrencinin mezun olduğunu söyleyerek; ”20. yılımızda 396 gencimizi de yeni bir hayata uğurlmanın mutluluğunu yaşıyoruz.” dedi.
Törende konuşan Söke Belediye Başkanı Süleyman Toyran da Söke hakkında kısa bir bilgi vererirken; ”Söke MYO, İşletme Fakültesi ve yapımı süren Mimarlık Tasarım Fakültesini Sökeli hayırseverlerin katkıları ile yapıldı.S öke olarak eğitime önem veren bir ilçeyiz, amacımız  Söke'yi öğrenci kenti yapmak. Bunu sadece  ticari olarak düşünmüyoruz, Söke'de mezun olan öğrencilerimizin ilçemizden iyi duygularla ayrılmasını çok önemsiyoruz.” şeklinde  konuşurken çocuklarını Söke'ye göndererek kendilerine emanet eden ailelere teşekkür etti.
Yapılan açılış konuşmalarının ardından dönem birincisi Mekatronik Program öğrencisi  Serkan Yıldırım’ın ödülünü ADÜ Söke MYO Müdürü Yrdm. Doç. Dr. Kamil Bircan, dönem ikincisi Halkla İlişkiler ve Tanıtım Programı öğrencisi Merve Ergüt’e ödülünü kaymakam Belediye Başkanı Süleyman Toyran, dönem üçüncüsü Elektrik Programı öğrencisi Mehmet  Ayaz’ın ödülünü ise Cumhuriyet Başsavcısı Yıldırım Özgür tarafından verildi.
Törende Alternatif Enerji Kaynakaları  Teknolojisi program birincisi Hakan Hanağası, bankacılık ve sigortacılık programı birincisi Şerife Kılıç, bilgisayar destekli tasarım ve animasyon programı birincimiz Pelin Oymak, dış ticaret programı birincisi, Funda Pazarcı, elektrik programı örgün öğretim birincimiz Yusuf Güven, elektrik programı ikinci öğretim birincisi, Mehmet Ayaz, halkla ilişkiler ve tanıtım programı birincisi, Merve Ergüt, mekatronik programı örgün öğretim birincisi, İsmail Kadak, Mekatronik programı ikinci öğretim birincimiz Serkan Yıldırım, moda tasarımı programı örgün öğretim birincimiz Simge Ay, moda tasarımı programı ikinci öğretim birincimiz Gökçen Gökceoğlu, otomotiv teknolojisi programı örgün öğretim birincisi, Tayfun Yalçın, otomotiv teknolojisi programı ikinci öğretim birincisi, Emre Muslu, tekstil teknolojisi programı birincisi Cennet Sarabat, turizm ve otel işletmeciliği programı birincisi,Müfide Eraydın, aşçılık andını okumak ve ardından aşçılık programı birincisi Merve Şayin, ikram hizmetleri programı birincisi Semih Sabuncu ödüllerini aldılar.
Törende mezun olan öğrenciler bölüm bölüm kürsüye davet edilerek mezuniyet belgelerini alırlarken, tören bitiminde kepler havaya atıldı.

Haber: Necati Maldar

 

Bu haber 3616 kez okundu.

FOTOĞRAF GALERİSİ

Bu habere ait başka fotoğraf bulunmamaktadır.
Yorumlar
    Henüz bu habere ait yorum bulunmamaktadır. Yorum Yaz