söke ekspres gazetesi
  • söke ekspres gazetesiAYDIN'DA “ERASMUS PLUS” BİLGİLENDİRME TOPLANTISI YAPILDI


AYDIN’DA “ERASMUS PLUS” BİLGİLENDİRME TOPLANTISI YAPILDI

Avrupa Komisyonu tarafında kabul edilen, 2020 yılına kadar devam edecek olan, yeni Eğitim, Öğretim, Spor Programı “ Erasmus Plus” Aydın’da tanıtılmaya başlandı.
Aydın İl Milli Eğitim Müdürlüğü Ar-GE Birimi ile Aydın Valiliği AB Dış İlişkiler Koordinasyon Merkezinin birlikte hazırladığı “Erasmus Plus” bilgilendirme toplantısına il genelinde 300 öğretmenin katılacağı belirtildi.
Aydın Gençlik Merkezi Salonun da İl Milli Eğitim Müdürlüğü Ar-GE Birimi Proje Ekibi Üyesi Meliha Doğan ve Emre Köksal Küçük tarafından slayt sunum seklinde verilecek olan “Erasmus Plus” bilgilendirme toplantısının açılışın da konuşan Aydın İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Yücel Mavi, amaç; il genelin de öğrenci ve öğretmenlerin araştırma ve proje kültürünü geliştirmek suretiyle yurtdışına hareketliliğini sağlamak olduğunu söyledi. Bilgilendirme toplantısının üç gün süreceğini belirten Mavi, “Aydın il genelinde 300 öğretmen müracaat etti. 300 öğretmeni bir salonda bilgilendirmekten ziyade bunu biz üç güne yaydık. İlk gün Nazilli, Sultanhisar, Çine ve Köşk ilçeleri, ikinci gün Söke, Didim, Kuşadası, Kuyucak, Karacasu, Bozdoğan, Yenipazar ve Karpuzlu ilçeleri ve üçüncü günde ise Efeler, İncirliova Germencik olmak üzere tüm ilçelerimizin okullardan gelecek katılımcılarla bir araya gelerek bilgilendirme çalışmalarımızı sürdüreceğiz. Bütün okullarımıza ulaşmaya çalışıyoruz. Katılım gösteren öğretmen arkadaşlarımızla bilgilendirme çalışmaları tamamlandıktan sonra gönüllü olanlarla bu kez uygulamalı olarak yani bir çalıştay şeklinde eğitim planlayacağız. Ocak ayı içerisinde önce K1 ve K2 projeleri konularında bilgilendirmeler yapılacaktır. Bu projelerde hibe almayı hak kazanan okullar projelerini sunacaklar. AB hibelerinden maksimum şekilde yaralanmaları için eğitimler verilirken bireysel danışmanlığımız devam edecektir” dedi. (iha)

 

Bu haber 2924 kez okundu.

FOTOĞRAF GALERİSİ

Bu habere ait başka fotoğraf bulunmamaktadır.
Yorumlar
    Henüz bu habere ait yorum bulunmamaktadır. Yorum Yaz