söke ekspres gazetesi
  • söke ekspres gazetesiERDEM; "ÇERÇİOĞLU MAZERETLERİ BIRDAKIP VERDİĞİ SÖZLERİ YERİNE GETİRMELİDİR"


ERDEM; "ÇERÇİOĞLU MAZERETLERİ BIRDAKIP VERDİĞİ SÖZLERİ YERİNE GETİRMELİDİR"

Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Aydın Milletvekili Mehmet Erdem, Aydın Büşükşehir Belediyesi ve Kapatılan Özel İdare Hakkında çeşitli açıklamalarda bulundu.
Aydın Büyükşehir oldu ama Büyükşehir Belediyesini yönetenler hazırlıksız ve yetersiz oldukları için başarısızlıklarını başka mazeretlerle örtmeye çalışmaktıklarını söyleyen Milletvekili Erdem; “Aydın’ın malları Ankara’ya verildi” iddiası tamamen yersiz ve asılsız bir iddia. "Öncelikle Büyükşehir Belediye Başkanı’na soruyoruz; Özel İdareye ait olan mallardan hangilerini talep ettiniz ve bu mallardan hangileri Belediyeye devredilmedi. Bunların listesini lütfen kamuoyuyla paylaşınız. Bilindiği üzere Yerel seçimlerden önce kapanan Özel İdare’nin mal varlığının dağıtımı  “Devir, Tasfiye ve Paylaştırma Komisyonu” tarafından gerçekleştirildi. Bu komisyon üyeleri arasında Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Sn. Çerçioğlu ve diğer ilçelerin Belediye Başkanları da yer almaktaydı. Yani komisyon toplantılarında ya Sn. Çerçioğlu ya da temsilcisi hazır bulunuyordu. Şimdi ise yakınıyorlar. Aydın Valiliği’nden edindiğimiz bilgilere göre bahsi geçen komisyonun aldığı kararlar neticesinde Özel İdareye ait taşınmazların %24 ü Aydın Büyükşehir Belediyesi’ne,%10 u Efeler Belediyesi’ne %14 ü Milli Emlak’a devrolmuştur. Başka bir değişle Özel İdareye ait toplam 20.066 adet taşınmazın 10.421 adedi Efeler Belediyesi dışındaki 16 İlçe Belediyesi’ne,1942 adedi Efeler Belediyesi’ne, 4849 adedi ise Aydın Büyükşehir Belediyesi’ne,2846 adedi de Milli Emlak’a devredilmiştir. Sonuç olarak kapatılan İl Özel İdaresi’ne ait taşınmazların %86 sı Aydın Büyükşehir Belediyesi ve İlçe Belediyeleri arasında adil bir şekilde paylaştırılmıştır. Hal böyle iken Büyükşehir Belediye Başkanı Sn. Çerçioğlu bunları görmezden gelerek, kasıtlı bir şekilde kamuoyunu yanıltıp zihinleri bulandırmaya de devam etmektedir." dedi.


MAĞDURİYET EDEBİYATI…
Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu'nun Mağduriyet Edebiyeti yaptığını belirten Ak Parti Milletvekili Mehmet Erdem; “Mağduriyet edebiyatı”nı kendine şiar edinen Sn. Çerçioğlu, Özel İdare makine parkında bulunan iş makinalarının tamamının da bir yıllık akaryakıtlarıyla birlikte Aydın Büyükşehir Belediyesi’ne devredildiğinden bihabermiş gibi açıklamalar yapmaktadır. Aydın Büyükşehir Belediyesi’ne devir olan taşınır ve taşınmazları görmezden gelen Sn. Çerçioğlu, Aydın’da ki Jeotermal Kaynaklara ait lisansların ve Özel İdare’nin büyük ortak olduğu  Ayter A.Ş.nin de Büyükşehir Belediyesi’ne devrini talep etmektedir. Oysa 6360 sayılı kanunun 3.maddesi, Madenler, Jeotermal Kaynaklar ve Doğal Mineralli Suların ruhsatlarına ilişkin yetki ve görevler için Valilikleri görevlendirmiş, bu kaynaklardan elde edilecek gelirlerin kullanılması için ise en yakın yerleşim yerlerinin altyapı ve mahalli müşterek ihtiyaçlarını karşılamak kaydıyla Valilikler bünyesinde kurulan Yatırım İzleme ve Koordinasyon Başkanlıkları’nı yetkilendirmiştir. Yani Sn. Çerçioğlu yasal olarak hakkı olmayan bir taleple kamuoyunda gündem teşkil etmeye çalışmaktadır. Sn.Başkan ve bürokratlarına 6360 sayılı kanunun 3.maddesini dikkatli bir şekilde okumalarını şiddetle tavsiye ediyoruz. Aydın Büyükşehir Belediyesi’nin bu güne kadar Jeotermal Kaynaklar ve Jeotermal Enerji ile alakalı ortaya koyduğu hiçbir proje olmadığı gibi bu konuda herhangi bir hazırlığı, planı, öngörüsü de yoktur. Belediye, gündemi hayali ve gerçek dışı söylemlerle değiştirme alışkanlığından vazgeçip ortaya ciddi bir proje koymaya karar verirse, hem Valilik hem de Bakanlıklar nezdinde destek olmaya hazır olduğumuzu bir kez daha belirtmek isteriz.Aydın Valisi Sayın Erol Ayyıldız’ın da defalarca ifade ettiği üzere, Aydın’ın Jeotermal Enerji ile ısıtılıp soğutulması için yapılacak ciddi bir proje için Aydın Büyükşehir Belediyesi’ne sıcak su tahsisi bedelsiz yapılacaktır." dedi.


AYBA REKLAM AJANSI GİBİ ÇALIŞIYOR…
AYBA hizmetlerini Aydın’a vizyon kazandıracak hizmet ve yatırımlarda kullanmak yerine şahsi reklam faaliyetlerinde değerlendirmeyi yeğleyen Çerçioğlu'nun Aydın'a zaman kaybettirdiğini belirten Milletvekili Erdem; "Sn. Çerçioğlu ve ekibi Aydın Büyükşehir Belediyesi’ni iyi yönetememektedir. Belediyenin adeta bir reklam ajansı gibi çalışan AYBA dışında bir icraatı yoktur. Lokma döktürmek, festivaller düzenlemek icraat değil, olsa olsa sosyal faaliyettir. Aydın’ı karış karış tanıyan Özel İdare bürokratlarını atıl görevlere atayan Çerçioğlu, Aydın’ı hiç tanımayan, sorunlarını görmeyen “ithal” bürokratlarla yoluna devam etmeyi tercih etmiştir. Beldediye’nin bütçesini kalıcı, Aydın’a vizyon kazandıracak hizmet ve yatırımlarda kullanmak yerine şahsi reklam faaliyetlerinde değerlendirmeyi yeğleyen Çerçioğlu, Aydın’a zaman kaybettirmekte ve Aydın’ın geleceğini karartmaktadır." dedi.


ÇERÇİOĞLU VERDİĞİ SÖZLERİ YERİNE GETİRMELİDİR…
Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu'nun mazeret üretmeyi bırakıp bir an evvel söz verdiği projeleri yapmaya başlaması gerektiğini belirten Ak Parti Milletvekili Mehmet Erdem; "Sn. Çerçioğlu mazeret üretmeyi bırakıp bir an evvel söz verdiği projeleri yapmaya başlamalıdır. Örneğin Seçimden önce söz verdiği ve nisan 2014 de ihaleye çıkılacağını ilan ettiği Didim-Buharkent arasındaki 21 adet köprülü kavşaktan haber yok. Aydın ve İlçelerinin trafik sorunlarının çözümü için bu kavşaklar çok acil ihtiyaçtır.Aydın Efeler İlçesi’ndeki eski minibüs garajının olduğu yerde yapılacak olan kültür ve iş merkezinin ihalesi yapılmıştı. Şu an akibeti meçhul. Yine Efeler Kent Meydanı’ndaki binaların dış cephelerinin kaplanması için de ihaleye çıkılmıştı, bu projeden de bir haber yok. Söke-Sarıkemer Barajı ve Didim-Beşparmak Barajı’nı yapacağız demişti, bu haber gazetelerde “Çerçioğlu Baraj Yapacak!” diye manşetler atılmıştı. Bu projenin  de akıbeti meçhul. Aydın Efeler İlçesi’nin kanalizasyon sularının %50 si başta olmak üzere bir çok ilçenin kanalizasyon suları arıtılmadan Büyük Menderes nehrine akıltılıyor. Bu arıtma tesislerinin ivedilikle projelendirilmesi ve  ASKİ’nin acilen ihaleye çıkması gerekmektedir. Sadece birkaç örneğe yer verdiğimiz yukardaki hususlar ve benzeri birçok hususu önümüzdeki günlerde de kamuoyumuz ile paylaşmaya devam ederek takipçisi olacağımızı belirtir, tüm vatandaşlarımıza saygılar sunarım." diye konuştu.

Haber: Yılmaz Salum

 

Bu haber 5178 kez okundu.

FOTOĞRAF GALERİSİ

Bu habere ait başka fotoğraf bulunmamaktadır.
Yorumlar
    Henüz bu habere ait yorum bulunmamaktadır. Yorum Yaz