söke ekspres gazetesi
  • söke ekspres gazetesiİKİNCİ FAKÜLTENİN YAPIMI DA YİNE SÖKELİLERE DÜŞTÜ


İKİNCİ FAKÜLTENİN YAPIMI DA YİNE SÖKELİLERE DÜŞTÜ

Kaymakam Mehmet Demirezer; “Fakültemizin tamamlanması için 2.5 Milyon’a ihtiyaç var”

Söke Şubat ayı içerisinde Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu’nun katılımıyla temeli atılan Söke Mimarlık ve Tasarım Fakültesinin yapımı iki aylık bir aranın ardından yeniden başladı.
Adnan Menderes Üniversitesi (ADÜ)’ye bağlı ilk fakültesi olan İşletme Fakültesi’ni kendi imkanları ile yapan Söke, ikinci fakültesi Mimarlık ve Tasarım Fakültesi’nin de kendi imkanları yapabilmenin gayreti içerisindeler.
Başkanlığını  ilçe kaymakamı Mehmet Demirezer’in yaptığı  Söke Eğitim Vafkı(SÖKEV)tarafından yapımı süren yaklaşık 12 bin metre kare inşaat alanına sahip Söke Mimarlık  ve Tasarım Fakültesinin yanı sıra Kuşdası, Didim ve Söke’deki üniversite öğrencilerinin hazırlık sınıfında okuyacakları Yabancı Diller Eğitim Merkezi’ninde  bulunduğu fakültenin 2015-2016 eğitim öğretim yılına yetiştirilmesi planlanıyor.İkinci fakültenin hizmete girmesi ile şu anda 4 yaklaşık  bin olan üniversite öğrenci sayısının 8 Bin’e ulaşması hedeflenirken ikinci  fakültenin tamamlanması için 2.5 Milyon TL’ye ihtiyaçları olduğunu söyledi.
İkinci Fakültenin yapımında da Sökeli hayırsever ve kurum ve kuruluşların göstermiş oldukları duyarlıklarının önemine teşekkür ederek teşekkür eden kaymakam Mehmet Demirezer; ”Söke’nin eğitime çok önem veren insanların yaşadığı bir kent. Bugün ilçemizde hizmet veren 25 eğitim kurumu hayırsever vatandaşlar ve aileler tarafından yaptırılmıştır. Eğitim yatırımlarının arttırılması için geçmiş yıllarda kurulan Söke Eğitim Vakfı (SÖKEV) aracılığı ile eğitim kervanı sürdürülmeye devam ediliyor” dedi.
Toplam maliyeti 8-9 milyon TL’yi bulacak olan Söke Mimarlık ve Tasarım Fakültesi’nin yapımı için Sökelilerin el ele vererek yola çıktıklarını belirten İlçe Kaymakamı Mehmet Demirezer; Söke’yi bir eğitim ve üniversite kenti yapmak için sözleşmiştik, bitireceğiz.”dedi.

SÖKE TİCARET BORSASI 50 BİN TL BAĞIŞ YAPTI
Sökelilerin üniversite kenti olma çabalarına Söke Ticaret Borsası da sessiz kalmadı. Borsa 3 katına çıkılan fakültenin yapımına 50 Bin TL bağış yapması  memnunluk yaratırken Ticaret Borsası yöneticilerinin önümüzdeki günlerde de bağış yaparak Sökelilerin Üniversite kenti olma  hayallerini katkı yapmayı sürdürmeleri bekleniyor.

KURBAN DERİLERİNDE FAKÜLTE İÇİN TUĞLA OLACAK, HARÇ OLACAK
Geçtiğimiz yıl kurban bayramında kurban derilerini fakülte yapımı için bağışlayan ve sağlanan 46 Bin TL gelir ile fakülte yapımına destek olan Sökeliler, önümüzdeki kurban bayramında derilerini yine fakülte için değerlendirme istekleri SÖKEV yöneticilerini şimdiden umutlandırmakta. Kaymakam ve Sökev Başkanı Mehmet Demirezer bu yıl ki Kurban Bayramında bağışlanacak olan kurban derilerinden en az 70-80 bin TL maddi destek beklediklerini açıkladı.

BAYRAM SONRASI ANKARA'DA FAKÜLTEYE MADDİ DESTEK ARANILACAK
Şubat ayı içerisinde yapılan temel atma  törenine katılan töreni Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu’a Söke’deki Eğitim Kurumlarını Sökeli hayırseverlerin yapması dikkat çekilerek,mimarlık ve  tasarım fakültesi için Bakandan maddi destek isteyen Sökeliler,bayram sonrası Bakan Eroğlu’nun kapısını çalmayı planlıyorlar. Söke’den oluşturulacak bir heyet ile Ankara da fakülteye maddi destek arayışı yapacak olan Sökev yöneticileri ayrıca Söke’ye Fakülte kazandırılmasında her zaman desteklerini gördükleri eski Bakan Mustafa Said Yazıcıoğlu’na ziyaret etmeyi planlamaktalar.

Haber: Necati Maldar
Foto: Zeki Kemiklioğlu

 

Bu haber 1849 kez okundu.

FOTOĞRAF GALERİSİ

Bu habere ait başka fotoğraf bulunmamaktadır.
Yorumlar
    Henüz bu habere ait yorum bulunmamaktadır. Yorum Yaz